تبدیل دست انسان به دستگاه شنا با دستکش‌های شعاعی

اگرچه دستکش‌های شعاعی (یا دارک فین، که برگرفته از نام محلی ماهی‌های بال – شعاعی اقیانوس هند است) و انگشت‌های شنا از نظرزیبایی‌شناسی متفاوت‌ اند، اما هر دو یک وظیفه را بر عهده‌دارند: تبدیل دست‌های شما به دستگاه شنا؛ مشابه کمکی که پره‌های غواصی به پاهای شما می‌کنند. تنها نیاز است کمی فشار به آن وارد کنید تا شما را درحرکتی وسیع‌تر و بسیار قدرتمندانه‌تر در آب به جلو براند.

hand-swimming-assistance-gloves3

این دستکش‌های سیلیکونی که انواع گوناگون شفاف و نیمه کدر آن وجود دارد، بسیار سبک باند و به‌راحتی داخل دست می‌روند و از آن خارج می‌شوند. این ابزار جدید به شما کمک می‌کند تا حین شنا همانند قورباغه در آب خود را به جلو برانید و بنابراین برای غواصان و موج‌سواران بسیار مناسب است.

hand-swimming-assistance-gloves4

مطابق تصویر، پوسته‌ای که انگشتان را به هم متصل می‌کند، یک لایه سه وجهی است که مقاومت حجمی بالایی دارد و می‌تواند میزان زیادی از آب را به‌منظور رانش بیشتر کنار بزند. قسمت‌های سرانگشت را می‌توان به‌سادگی با قیچی جدا کرد تا به فراخور سلیقه و نیاز مصرف‌کننده، به دستکش بدون انگشت تبدیل شود. پوشش کف دست از لاتکس متراکم ساخته‌شده است تا چنگ زدن و گرفتن اشیاء مختلف راحت و بی‌دردسر باشد. قسمت سردست نیز به‌خوبی به مچ دست می‌چسبد و نیازی به بند و کش اضافی برای این کار نیست.

hand-swimming-assistance-gloves5

شایان‌ذکر است که مجموعه‌ی کامل دستکش‌های دارک فین کمی پیشرفته‌تر (و گران‌تر) است، اما الگوی آن عملکرد مشابهی دارد؛ کمک می‌کند تا با هر ضربه‌ی دست، آب بیشتری را کنار بزنید و زیر امواج، از همیشه سریع‌تر حرکت کنید. آنها بیش از همه به انعطاف‌پذیری، راحتی و البته قدرت شناوری بیشتر خود – تا ۷۰ درصد – می‌نازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *